שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

סולם נורווד-המילטון: שלבי ההתקרחות

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      

מהו סולם נורווד-המילטון?


הסטטיסטיקות היבשות על נשירת שיער בגברים מלמדות שכרבע מהגברים בארה"ב מושפעים מנשירת שיער עד גיל 30, אחוז זה עולה ל-40% סביב גיל 35, כשני שליש מהגברים מאבדים שיער במידה כלשהי עד גיל 65, והנתון לא עוצר כאן אלא ממשיך ובגיל 80 תהליך ההתקרחות כבר משפיעים על כ-80% מהגברים.

על אף העובדה שרוב הגברים חווים נשירת שיער במהלך חייהם, ההתקרחות היא תהליך מאד אינדיבידואלי ודרגתה משתנה מאדם לאדם כתלות בפקטורים רבים, הן גנטית והן סביבתית, החל מקצב אובדן השיער, רמות הטסטוסטרון בגוף, הגיל בו מתחילה ההתקרחות, תזונה, כושר, וניתן כיום להוסיף לרשימה גם טיפולים מונעי התקרחות אשר עוזרים להאיט את התהליך במידה מסויימת עד ניכרת בגברים רבים, כך שהתוצאה הסופית של ההתקרחות הגברית אינה זהה בכל הגברים. חלק מהגברים ישימו לב שקו השיער שלהם נסוג באיטיות לאורך שנים רבות בעוד אחרים יקריחו לחלוטין בגיל צעיר.

סולם נורווד המילטון - דרג את עצמך!


סולם נורווד המילטון סולם זה מתאר את השלבים השונים בהתקרחות טיפוסית על רקע גנטי והתקדמות הקרחת במשך הזמן. סולם זה עוזר לנו לזהות באיזה שלב אנו נמצאים מבחינת תהליך ההתקרחות האישי שלנו ועוזר לנו למקם את עצמנו על הסולם ולתאר את עצמנו או להיות מתוארים ע"י אחרים (לדוגמא רופאים או חוקרים).


ידיעת השלב בו אנו נמצאים על סולם נורווד עוזרת לנו גם לתאר את עומק ההתקרחות בפורום ולקבל עצות לטיפול מתאים. עקרונית, כלל אצבע הוא שככל שההתקרחות מתקדמת יותר על הטיפול להיות אגרסיבי יותר על מנת להגיע להישגים.

התקרחות ראשוניתבסולם נורווד המילטון קיימים 7 שלבים הממוספרים מ-Stage I (ללא סימנים חיצוניים כלשהם להתקרחות) ל-Stage VII (קרחת מלאה בצורת פרסה):

מקובל להניח שתכשירים לטיפול בנשירת שיער הם הכי אפקטיביים בשלבים המוקדמים של התקרחות גברית גנטית מאחר ורוב זקיקי השיער עדיין לא התנוונו לרמה בלתי הפיכה בעקבות מוות הזקיקים. ככל שאנו מתקדמים לאורך שלבי סולם נורווד המילטון, פחות סביר שהתכשירים המקובלים לטיפול בנשירת שיער (בעיקר "שלושת הגדולים" שהם פרופסיה, מינוקסידיל וניזורל) יהיו אפקטיביים מספיק על מנת לעזור לנו להחזיר את השיער שאבד.

לפיכך נידרש להשתמש בתכשירים הנחשבים "נשק חזק יותר" (לדוגמא – תמיסת מינוקסידיל מרוכזת יותר, משחת ספירו על הראש ועוד) במקום או בנוסף לתכשירים "הרגילים".

שלב התקרחות מתקדםהחסרון בעניין הוא שעל פי רוב התכשירים אינם מאושרים על ידי ה-FDA לטיפול בנשירת שיער ואינם מפוקחים, אין עליהם מחקרים שמראים את האפקטיביות ואת הבטיחות, עלולים להביא לתופעות לוואי משמעותיות יותר, והם יקרים יותר כתוצאה מהזמינות הנמוכה שלהם בשוק. מכאן החשיבות שבלהתחיל את הטיפול בנשירת שיער מוקדם ככל האפשר. כאשר מגיעים לשלבים האחרונים בסולם נורווד – תכשירים כבר לא יספיקו על מנת להניב את התוצאות המצופות ונותר רק לבחון השתלות שיער.

בהתקרחות גברית טיפוסית, כפי שניתן לראות בסולם נורווד המילטון, ההתקרחות בדרך כלל מתחילה מקדימה, קו השיער מידלל ונסוג, נוצרים מפרצים ההולכים ומעמיקים עם הזמן.

בשלב מאוחר יותר מתחילה התקרחות גם בקודקוד, בסופו של תהליך שני האזורים המקריחים גדלים בקוטרם ושאר השיער שנמצא בין האזורים הקרחים מידלדל עד שבסופו של דבר הם מתחברים במרכז הראש. במקרים רבים עוד נותר שיער באזור הקרחת, אך השערות קטנות ודקות ובסופו של דבר כעבור מספר שנים הזקיקים מתנוונים ומתים ולא נותר יותר שיער על הקרקפת.

קרחת מלאה האזורים שאינם מקריחים, בצדדי הראש ובעורף הם אזורים שבהם השיער אינו רגיש ל-DHT ולכן השיער נשמר ופעמים רבות הוא צפוף וחזק, אך לא נדיר לראות גברים בדרגת נורווד 6-7 עם שיער דליל גם בעורף ובצדי הראש. כל עוד יש כמות מספקת של שיער בצדי הראש ובעורף, ניתן לנצל אותם להשתלה באזורים הקרחים מאחר וזקיקים אלו אינם רגישים ל-DHT וכך אין חשש שה-DHT יפגע בהם לאחר שהם יועברו למרכז הראש או לקו השיער, הדאגות היחידות במקרה זה הן שההשתלה לא תצליח ב-100% ורק חלק מהזקיקים שהושתלו יצמח במקומם החדש, או שהם יצמחו בכיוונים שונים.

התאמת טיפול לפי דרגת ההתקרחות


בשלבים 1-2 אם מורגשת נשירת שיער, ניתן לטפל במצב בקלות יחסית מאחר וכל מה שנדרש הוא להאט את תהליך נשירת השיער, ללא הצמחת שיער נוספת

בשלב 3 עדיין ניתן לטפל באמצעים המקובלים (פרופסיה, מינוקסידיל) ויש סיכוי שהם גם יביאו לעיבוי ולצמיחת שיער מספקת.

בשלבים 4-5 אובדן השיער הינו נרחב ונדרשים אמצעים דרסטיים יותר על מנת להצמיח שיער ולא רק לעצור את התהליך.

בשלבים 6-7 כבר קיימת קרחת מלאה, ובמקרה כזה עדיף לשקול השתלת שיער או אמצעי הסוואה כמו פיאות, תוספות שיער, קעקוע וכדומה

קרא עוד בקטגוריה: מאמרים נוספים

השתלת שיער
תזונה ונשירת שיער
אירובי ונשירת שיער
השתלת שיער
תזונה ונשירת שיער
אירובי ונשירת שיער


אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן