שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן
רעמה ולא קרחת

נשירת שיער והתקרחות אצל נשים

» נשירת שיער - דף הבית
» לפורום נשירת שיער     
» שלבי ההתקרחות   
» תזונה ונשירת שיער    
» נשירת שיער בנשים   
» אירובי ונשירת שיער   
» תרופות המזיקות לשיער
» השתלת שיער           
» מדריך השתלת שיער
» שיער דליל           
» טופיק             
» טיפולים בהתקרחות    
   » מינוקסידיל              
   » אבודרט                  
   » פרופסיה               
   » פרוקיור-פרוסקר
   » חיתוך פרוקיור
   » ספירונולקטון         
   » חומצה אזלאית        
   » חומצה רטינואית      
   » שמפו ניזורל           
   » שמפו רוויטה           
   » קונדישינר רוויטה        
   » דקל ננסי               
   » טריקומין               
   » פלורידיל               
   » RU58841              
   » מסרק המחטים        
   » לוניטן                   
   » MSM                   
   » ג'לטין              
   » ל-ארגינין              
   » תה ירוק               
   » פוליגנום מולטיפורום
» S.L.S                      

התקרחות אצל נשים


שלבי התקרחות נשית נשירת שיער בנשים פחות נפוצה בהשוואה להתקרחות גברית, ובדרך כלל אינה צפוייה. בכתבה נסקור את מגוון הסיבות העיקריות לנשירת שיער בנשים, אך לפני שנדון בגורמים להתקרחות נשית, ניתן הסבר קצרצר על ייצור השיער בגוף האדם:

הסבר קצר על מחזור צמיחת השיער :
מחזור צמיחה תקין של השיער מהזקיק נמשך בין שנתיים לשמונה שנים, כאשר רובם המוחלט של זקיקי השיער בכל רגע נתון נמצא במצב צמיחה. לאחר תום מחזור הצמיחה, (הקרוי בשם אנאגן), הזקיק מפסיק להצמיח מתוכו שיער, ונכנס לתקופת תרדמה בת 2-3 חודשים, משיר את השערה הרדומה התקועה בו, שנושרת, ואז מתחיל מחזור צמיחה חדש מהזקיק. במקביל, זקיקי שערות אחרים נכנסים לתקופת תרדמת ונשירה. תהליך זה הוא טבעי ומתרחש בכל עת. כאשר מחזור הצמיחה הטבעי מופרע או מואץ, מורגשת נשירת שיער נשית מוגברת המובילה להידללות בשיער.

מהם הגורמים העיקריים להתקרחות אצל נשים?


תסרוקות ותכשירים כימיים: נשים רבות משתמשות בחומרי הבהרה, מחמצנות את שערן ועושות טיפולי החלקה לשיער. כללית, טיפולים אלו הינם בטוחים לשימוש אם משתמשים בתכשירים בהתאם להוראות היצרן ולא מגזימים בתדירות השימוש. טיפולים כימיים תכופים מדי עלולים לגרום נזק לזקיקי השיער בקרקפת, והנזק עלול להיות תמידי. גם תסרוקות מסויימות עשויות לגרום לנזק כתוצאה ממתיחה ומשיכה חזקה מדי של השיער.

התקרחות נשית תורשתית: אומנם נפוצה פחות בנשים, אך קיימת. הטסטוסטרון, הורמון האחראי להתקרחות בגברים קיים גם בנשים, בכמות קטנה, ועל פי רוב מאוזן ע"י האסטרוגן. בתקופות של שינויים הורמונליים ובמיוחד בתקופת גיל המעבר, מופרע האיזון ההורמונלי שבין האסטרוגן הנקבי לטסטוסטרון הגברי וכתוצאה מכך תיתכן הידללות בנפח השיער בנשים בחלק העליון של הראש, כמו בגברים, אם כי צורת ההתקרחות בנשים שונה מבגברים ובדרך כלל מתאימה להתקרחות הנשית האופיינית כפי שמתוארת בסולם לודוויג ואין התקרחות מלאה.

חוסר איזון הורמונלי: שינויים משמעותיים במאזן ההורמונלי בגוף האישה עשויים להוביל לנשירת שיער, כגון נטילת או הפסקת השימוש בגלולות למניעת הריון, שינויים הורמונליים לאחר לידה, תקופת גיל המעבר בנשים, ניתוחי כריתת רחם ו/או השחלות.

נשירת שיער לאחר לידה: בתקופת ההריון ישנה עלייה ברמות ההורמונים באישה, עלייה זאת מביאה לעתים בזמן ההריון לתופעה ההפוכה לנשירה שלאחר לידה: שיער שהיה אמור לנשור באופן נורמלי כחלק טבעי ממחזוריות השיער, אינו נושר ונשמר במקומו. לאחר ההריון והלידה, מאזן ההורמונים בגוף היולדת חוזר לרמה הנורמלית וכמות גדולה מהרגיל של זקיקים נכנסת לשלב המנוחה והנשירה, ובעקבות כך היולדת חווה התגברות זמנית של נשירת שיער לאחר לידה. נשירת שיער נשית זאת עשוייה להתחיל עד מספר חודשים לאחר הלידה ותסתיים מספר חודשים לאחר מכן.

סטרס על הגוף: בעקבות ניתוח או מחלה קשה (למשל אנמיה – מחסור בברזל, זיהום חמור, זאבת או מחלה בבלוטת התריס) הגוף נאלץ להפנות את משאביו להתמודדות עם המצב החדש ולהחלמה ולשם כך הוא עשוי להפחית ואף להפסיק ייצור של תפקודים משניים בגוף כגון ייצור השיער. כתוצאה מכך, מספר רב של זקיקים עובר בו זמנית משלב הצמיחה לשלב המנוחה.

תזונה לקוייה: הפרעות אכילה שונות כגון אנורקסיה, בולימיה ואף דיאטה חריפה הגורמות למחסור ממשי בחלבונים, מינרלים או ויטמינים הכרחיים לגוף יגרמו לגוף להיכנס למצב הגנתי וצמצום ייצור פונקציות לא הכרחיות לגוף וביניהן צמיחת השיער.

טיפולים רפואיים: כימותרפיה היא המקרה המוכר ביותר בה טיפול רפואי גורם לנשירת שיער חריפה ולהתקרחות. מטרת הכימותרפיה היא לפגוע בתאי גוף שמתרבים במהירות. כך התאים הסרטניים נבלמים, אך זקיקי השיער, שגם להם קצב צמיחה מהיר, משלמים את המחיר ומפסיקים להצמיח שיער. לאחר תום הטיפול הכימותרפי רוב הזקיקים חוזרים לפעולה ומחדשים את צמיחת השיער. נשירת שיער עשוייה להגרם גם כתופעת לוואי של תרופות מסויימות.קרא עוד בקטגוריה: תכשירים לשיער

שמפו ניזורל
מינוקסידיל
פלורידיל
שמפו ניזורל
מינוקסידיל
פלורידיל


אזהרה-אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש ממנהלי אתר רעמה.נושאים אחרונים בפורום

תנאי השימוש

השימוש באתר רעמה (להלן: "האתר" או "רעמה") ותכניו השונים (כל מידע המובא באתר - מילולית, חזותית, קולית או כל שילוב שלהם) מעיד על הסכמתך לתנאים הבאים, ולכן נבקשך לקרוא אותם בקפידה.

המידע המתפרסם באתר זה, מתבסס ברובו על מחקרים. והוא נועד אך ורק להשכלה, ריכוז , הנגשה וכן שיתוף של מידע הקיים והזמין באינטרנט.

בשום פנים ואופן אין לראות במידע הזמין באתר, מכל סוג, רפואי ושאינו רפואי - תחליף ראוי לייעוץ של רופא או רוקח מוסמכים. אנו לא מתירים, ואין להתייחס לכל מידע באתר כאל המלצה לשימוש כלשהו בכל טיפול, אוראלי, טופיקלי או כל סוג אחר של טיפול כלשהו.

בעלי האתר משתדלים להביא את המידע הרפואי המדוייק והנאמן ביותר והמבוסס על מחקרים בנושא, אך אין להתייחס למידע כאל מדוייק. כדי לקבל מידע מלא אודות תרופות וטיפולים שונים המוזכרים באתר זה, יש להתייעץ עם רופא או רוקח מוסמכים, או לעיין בעלון לרופא.

אתר רעמה לא יישא בכל אחריות לכל נזק שעלול להיגרם, או ייגרם, כתוצאה משימוש מורשה או בלתי מורשה במידע ובתכנים מאתר רעמה, בין אם המידע והתכנים נכונים, שגויים, מעודכנים או שאינם מעודכנים.

כל אחד רשאי להשתמש באתר רעמה למטרות פרטיות ואישיות בלבד. אין להשתמש בתכנים אשר מובאים מאתר רעמה למטרות ציבוריות ומסחריות כלשהן, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש מן מנהלי אתר רעמה, וזאת בכפוף לתנאי ההסכמה (אם ניתנה הסכמה שכזאת, בכתב).

אין להעתיק או להשתמש בתכנים מתוך אתר רעמה ליצירת לקט, אוסף או מאגר, בשום אמצעי כלשהו, ידני או ממוחשב.


תכנים הנמסרים לפרסום באתר רעמה ובפורומי רעמה השונים על ידי משתמשים -


אתר רעמה תומך בקיום דיונים בין משתמשים שונים באתר, ובחופש הדיבור, אך בעלי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם, לשנות, או למחוק תכנים שלדעתם הינם שגויים, שקריים, או לא חוקיים לפי שיקול דעתם הבלעדי, וזאת ללא הפעלת שיקול דעת משפטי. למשתמש בפורומי רעמה לא תהיה כל טענה, דרישה או תביעה כלפי בעלי אתר רעמה בעניין זה.

אתר רעמה אינו נושא בכל אחריות לתכנים אלה, שנמסרו על ידי משתמשים באתר ובפורומים, והאחריות המלאה והבלעדית על תכנים אלו ועל כל תוצאה או נזק הנובע מהם חלה על המשתמש שמסרם לפרסום. תכנים אלה אינם מבטאים את דעתם של בעלי האתר או עמדתם, ואין בפרסומם כל ערובה לתקפותם, אמינותם, דיוקם או חוקיותם.

המשתמש צריך להקפיד שתכנים כאלה, הנמסרים והמפורסמים על ידיו, יהיו חוקיים ונכונים.

פרסום ברעמה תנאי שימוש רעמה© כל הזכויות שמורות
שטח זה יכול
להיות שלך

בעל עסק/ מפרסם נכבד, שטח פרסום זה יכול להיות שלך.

לפרטים לחץ כאן